Nawadnianie ogrodów i trawników Warszawa
Ogród to miejsce, w którym natura spotyka się z ludzką pasją, tworząc oazę spokoju, ukojenia zmysłów i zaspokojenia potrzeb estetycznych. Aby utrzymać tę przestrzeń w perfekcyjnej kondycji zachowując zdrową roślinność, bardzo pomocne jest automatyczne nawadnianie. Dzięki niemu zapewniamy terenom zielonym optymalną dla nich ilość wody, a co za tym idzie – prawidłowy wzrost i kwitnienie. Zobacz, jakie dokładnie możliwości jeśli chodzi o instalacje nawadniania ogrodów, oferujemy w firmie Asztar.
Co bierzemy pod uwagę tworząc automatyczne podlewanie?
Za każdym razem przygotowując nawadnianie ogrodów Warszawa zwracamy uwagę na kilka kluczowych kwestii. Pierwszymi z nich są lokalizacja terenu zielonego oraz jego ukształtowanie. Sprawdzamy, czy przestrzeń jest zacieniona (na przykład dużymi drzewami) czy raczej wystawiona na bezpośrednie działanie słońca, czy występują w niej spadki czy jest to miejsce płaskie etc.
Na kreowane przez nas automatyczne podlewanie trawników wpływa również rodzaj podłoża (gleba piaszczysta, gliniasta czy może jeszcze inna?) oraz klimat (opady, wilgotność powietrza, ilość wiatru etc.). Oczywiście kluczowa jest przy tym roślinność która będzie lub jest zasadzona w danym miejscu. Analizujemy zarówno jej rodzaje, jak i ilość. Do tego nie bez znaczenia jest wydajność ujęcia wodnego posiadanego przez inwestora, ciśnienie w instalacji wodnej oraz możliwe utrudnienia jakie mogą napotkać budowane przez nas instalacje.
Systemy nawadniania automatycznego – rodzaje
W firmie Asztar oferujemy profesjonalne, kompleksowe usługi ogrodnicze, wśród których znajduje się między innymi systemy nawadniania trawników oraz instalacje nawadniające ogrody. Dzięki dużemu doświadczeniu jesteśmy w stanie stworzyć w pełni zautomatyzowane rozwiązania dostarczające wodę zarówno do dużych ogrodów, jak i do małych ogródków umieszczonych na przydomowych tarasach.
Istnieje wiele jego technik, dzięki którym nawadnianie trawników Warszawa oraz dostarczanie wody do ogrodów jest tak skuteczne. Jedną z najpopularniejszych z nich jest zraszanie polegające na rozpylaniu wody na rośliny za pomocą stałych bądź ruchomych zraszaczy. Jest ono szczególnie przydatne w przypadku ogrodów i trawników o dużej powierzchni, gdzie ręczne podlewanie byłoby czasochłonne.
System nawadniający ogród może być także oparty i nawadnianie kroplowe, dostarczające wodę bezpośrednio do korzeni roślin, czyli analogicznie jak to robi deszcz. Jest to metoda bardzo efektywna oraz minimalizująca straty wody. W instalacji tego typu można zamontować linie kroplujące, taśmy kroplujące i mikrolinie, których zastosowanie zależy od rodzaju nasadzeń.
Systemy do nawadniania trawników i ogrodów – dlaczego warto
Instalacje nawadniania ogrodów i trawników mają szereg zalet. Dzięki precyzji ich działania możliwe jest między innymi zminimalizowanie straty wody, co daje wymierne efekty ekonomiczne oraz ekologiczne, a także sprzyja zdrowiu roślin. Co więcej, jeśli systemy do nawadniania ogrodu są zautomatyzowane to, dzięki eliminacji konieczności ręcznego podlewania, można oszczędzić czas i skupić się na innych aspektach pielęgnacji ogrodu.
Dla osób szukających najnowocześniejszych rozwiązań w Asztar jesteśmy w stanie zaproponować system nawadniający do ogrodu zintegrowany z systemami zdalnego sterowania opartymi o aplikacje mobilne zainstalowane na smartfonach. Dzięki nim można zaprogramować automatyczne nawadnianie zgodnie z indywidualnymi potrzebami roślin i aktualnymi warunkami pogodowymi oraz monitorować zużycie wody. Automatyczne podlewanie trawnika czy nasadzeń ogrodowych jesteśmy także w stanie połączyć z rozbudowanym systemem inteligentnego domu w którym użytkownik również ma możliwość monitorowania w dowolnym momencie stanu systemu nawadniania, dostosowywania ustawień instalacji i harmonogramu nawadniania z dowolnego miejsca.
Inna instalacja nawadniania ogrodu to system zarządzany przez programator który umożliwia skonfigurowanie cykli nawadniania w określonych porach dnia. Dzięki dodatkowo wbudowanym czujnikom pogodowym omawiane rozwiązania mogą się dostosować do aktualnych warunków atmosferycznych i związanych z nimi potrzeb roślin. Z kolei dołączone do systemu czujniki wilgotności gleby i deszczu pozwalają unikać nadmiernego podlewania i zapewniają szybką reakcję na wystąpienie naturalnych opadów.