fbpx

Zakładanie trawników

Perfekcyjne projektowanie i zakładanie trawnika krok po kroku od wielu jest jednym z głównych profili działalności firmy Asztar. Przygotowujemy zieloną przestrzeń zarówno z siewu, jak i z rolki oraz zajmujemy się pielęgnacją i przygotowywaniem gleby używając do tego najnowocześniejszego sprzętu. Profesjonalizm, indywidualne podejście do każdego zlecenia, a także konkurencyjna cena zjednują nam wielu zadowolonych i zaufanych Klientów. 

W Asztar oferujemy założenie trawnika Piaseczno przy rezydencjach, ogrodach przydomowych, biurach i lokalach usługowych. Przygotowujemy również trawniki sportowe (boiska, tereny sportowe i rekreacyjne) oraz trawniki przemysłowe (autostrady, drogi, parkingi, tereny przemysłowe). Ponadto przywracamy blask przestrzeniom zniszczonym i zaniedbanym, dla których niezwykle ważna jest ponowna właściwa pielęgnacja. Żadne małe i duże inwestycje nie są dla nas wyzwaniem niemożliwym do wykonania.

Zakładanie nowego trawnika i rewitalizacja przestrzeni już istniejących

Firma Asztar oferuje kompleksowe usługi z zakresu ogrodnictwa. Nasza wykwalifikowana kadra pomaga w doborze, zaprojektowaniu i założeniu nowego trawnika, jak i w przywróceniem blasku terenom zielonym potrzebującym fachowej rewitalizacji.

Wszystkie nasze usługi – zarówno te oparte o zakładanie trawnika z rolki, jak i o zakładanie trawnika z siewu – wykonujemy w pełni profesjonalnie. Dbamy zarówno o najwyższą jakość prac jak i o to, by ceny inwestycji były jak najkorzystniejsze dla Klienta. Kompleksowo doradzamy najlepsze rozwiązania i już podczas pierwszych spotkań wykonujemy wstępny kosztorys prac. Co ważne, współpracując z nami inwestor może liczyć na fachowy zakres usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych.

Przeprowadzając założenie trawnika z siewu oraz założenie trawnika z rolki prace zawsze zaczynamy tak samo: od oczyszczenia terenu czyli usunięcia z niego kamieni, gałęzi oraz innych niechcianych elementów. Następnie pozbywamy się chwastów i spulchniamy glebę do niezbędnej głębokości (która wynosi zazwyczaj do 20 cm). Poprawiamy też strukturę gleby, wyrównujemy ziemię i poprawiamy jej PH. Podczas planowania i wykonywania działań bierzemy pod uwagę czas, koszty jakie może ponieść inwestor, miejsce przeznaczone na trawnik oraz możliwości klienta w zakresie przyszłego dbania o teren zielony.

Asztar – profesjonalna pielęgnacja trawników

Jeśli nie masz czasu lub warunków do tego, by samodzielnie przeprowadzać regularne pielęgnowanie trawnika, z chęcią zrobimy to za Ciebie. Mamy w tym bowiem ogromne doświadczenie.

Trzeba wiedzieć, że systematyczny serwis trawników niezbędny do tego, aby tworzyły one świeżą, gęstą powierzchnię, to tak naprawdę zadania rozciągające się na prawie wszystkie miesiące w roku (z pominięciem pory zimowej). Trawnik wymaga bowiem nie mniej uwagi niż pozostałe rośliny w przydomowym ogrodzie. 

Tak samo jak one potrzebuje on regularnego podlewania i nawożenia czy ochrony przed chwastami. Wymagane jest również jego stałe przycinanie tak, by źdźbła trawy nie osiągnęły wysokości która znacznie utrudniłaby koszenie. Ponadto należy eliminować martwe już warstwy trawnika i zastępować je nowymi. Do tego istotna jest przeprowadzana pielęgnacja trawnika na wiosnę w formie wertykulacji i aeracji podczas których rozluźnia się glebę i napowietrza ją, by stanowiła jeszcze lepsze środowisko do rozwoju zieleni.